O mně

5. dubna 1959

Toho dne vše začalo 🙂 

1965 - 1974

To jsem chodil na základní školu v Novém Jičíně. Kromě školy jsem navštěvoval Lidovou školu umění, kde jsem se učil hrát na housle, trumpetu a hodně jsem se věnoval sportu. Atletika a basketbal byly mými nejoblíbenějšími.

1974 - 1978

Opustil jsem rodnou hroudu a odešel za studiem do Brna. Začal jsem chodit na Střední ekonomickou školu se zaměřením na ekonomiku zahraničního obchodu. Byla to skvělá škola s výbornými učiteli. Za studium tohoto oboru jsem nesmírně rád, protože mi hodně dalo a rozšířilo obzory.

Byla to krásná studentská léta a dodnes rád na Brno vzpomínám. Skvělí spolužáci, spousta přátel a samozřejmě první lásky. 

1979 - 1983

Nastalo u mě další stěhování a to do Bratislavy za studiem na Vysoké škole ekonomické, konkrétně na obchodní fakultě.

Nové město, noví lidé a nový jazyk. Přesně tady se u mě ještě více začal profilovat zájem o práci v zahraničním obchodě. Získal jsem spoustu zkušeností na stážích ve firmách, zahraničních veletrzích a taky na zahraničních pobytech

1983 - 1984

Ano, ano, tenkrát jsme museli všichni muži povinně absolvovat základní vojenskou službu. Za ten rok na vojně jsem potkal hodně kamarádů a přátel, ale určitě nepatří mezi můj nejšťastnější rok v životě.

1984 - 1987

Po "zeleném" roku jsem konečně nastoupil do vytouženého zaměstnání v podniku zahraničního obchodu Centrotex, zabývajícím se dovozem a vývozem všech produktů textilního průmyslu. Byla to velmi zajímavá životní etapa, kdy jsem načerpával obrovské množství praktických zkušeností a dovedností od mých kolegů. Pracoval jsem v různých komoditách - vývoz a dovoz koberců, potahových látek, dovoz vlny a ve finále vývoz klobouků.

Říjen 1987

Po 13 letech jsem se vrátil do rodného města, protože jsem obdržel zajímavou nabídku na zřízení obchodního oddělení v rámci Tonak a.s., což znamenalo  organizaci samostatného vývozu bez prostřednictví PZO Centrotex, znovuobnovení východních trhů po rozpadu RVHP, zřízení obchodních zastoupení v Austrálii, USA, Anglii, Japonsku a mnoho dalších.

Věděl jsem, že mě čeká spousta cestování, nových obchodní kontaktů a seznámení se s novými lidmi. V Tonaku jsem zastával různé pozice a před zvolením  do sněmovny jsme pracoval jako ředitel exportní divize a bussines development manažer.

27. řijna 1990

Nastala pro mě úplně nová životní etapa 🙂 Vstoupil jsem do svazku manželského, který trvá dodnes. Hned rok po svatbě se nám narodil syn Jakub a já jsem nesmírně rád, že to bylo již do svobodné doby naší republiky.

1994 - 2002

Toho období jsem působil jako zastupitel a radní města Nový Jičín za ODS. V rámci mé funkce jsem byl předsedou finančního výboru města.

2014 až současnost

V tomto roce jsem byl zvolen zastupitelem města Nový Jičín za hnutí ANO 2011. Rovněž vykonávám funkci předsedy finančního výboru města.

Říjen 2017

Aktuálně působím jako poslanec Parlamentu České republiky. O mé práci poslance si můžete více přečíst na mém blogu nebo v sekci o mé práci ve sněmovně